ELECTION OF CONGREGATION REPRESENTATIVES ON COUNCIL HELD ON FRIDAY, 19 JULY, 2019

The following members of Congregation were elected at the last election which took place on Friday, 19 July, 2019

UNIVERSITY GOVERNING COUNCIL (2)

NAME

DEPARTMENT

PROF. A. K. AREMU

Agric & Environmental Engineering

MR. C.T.A. SEMOWO

Bursary Unit

Please note that their tenure of office as congregation representative on

Council will be with effect from 01 August, 2019 to 31 July, 2023.

Thank you.

A. A. Oladeji, JP

For: Registrar & Secretary to Congregation

Click to Share

Wildcard SSL